







Wg organizatorów miało ich być ok. pięć tysięcy, sami manifestanci mowili ze jest ich osiem tysięcy, ale wp policji było nie wiecej jak dwa tysiace.
Związkowcy złożyli na ręce ministra w kancelarii premiera Michała Boniego petycję z postulatami w obronie miejsc pracy przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego oraz regionalnego transportu kolejowego. Wcześniej takie pismo przekazali wiceministrowi gospodarki Rafałowi Baniakowi. Boni zapowiedział, że 13 i 14 stycznia odbędą się spotkania stoczniowców z przedstawicielami rządu
Przewodniczący NSSZ "Solidarność Janusz Śniadek, powołując się na Boniego, powiedział, że 6 stycznia w resorcie infrastruktury ma się odbyć spotkanie z kolejarzami, a jeszcze w grudniu planowane są rozmowy z przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego
Petycja dotyczy czterech głównych postulatów. Związkowcy domagają się ratowania polskiego przemysłu okrętowego, wdrażania polityki transportowej, gwarantującej istnienie spółek przewozowych, ochrony przed upadłością przemysłu zbrojeniowego oraz realizacji przez polski rząd "Globalnego Pakietu na rzecz Zatrudnienia".
Śniadek wyjaśnił, że protest jest nie tylko w obronie zagrożonych miejsc pracy w branży zbrojeniowej, ale także w pojedynczych zakładach pracy, jak np. Zakłady Chemiczne w Policach. - Zagrożone są również branże: kolejowa, której misją jest przewożenie ludzi do pracy oraz zbrojeniowa ważna dla obronności państwa oraz ludzi, którzy tam pracują - powiedział.
Warszawa
Al.Ujazdowskie
15.XII-2009
Więcej możecie zobaczyć w --> Galerii <-- zdjęć
Albo w formie --> Prezentacji <--
Warszawa 15.12.2009
Super! Niesamowite zdjecia, udalo Ci oddac klimat!
OdpowiedzUsuńzdjęcia super!!!!
OdpowiedzUsuńale u Ciebie zawsze takie są
pzdrowionka nockowe
opinia dodana;-)
OdpowiedzUsuńJacku,
OdpowiedzUsuńKiedy ogladam Twoje zdjęcia reportażowe - zastanawiam się dlaczego jeszcze nie pracujesz jako fotoreporter!?
Pozdrawiam,
Krzysiek (ChrisB)