czwartek, 17 grudnia 2009

Manifestacja

Wg organizatorów miało ich być ok. pięć tysięcy, sami manifestanci mowili ze jest ich osiem tysięcy, ale wp policji było nie wiecej jak dwa tysiace.

Związkowcy złożyli na ręce ministra w kancelarii premiera Michała Boniego petycję z postulatami w obronie miejsc pracy przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego oraz regionalnego transportu kolejowego. Wcześniej takie pismo przekazali wiceministrowi gospodarki Rafałowi Baniakowi. Boni zapowiedział, że 13 i 14 stycznia odbędą się spotkania stoczniowców z przedstawicielami rządu

Przewodniczący NSSZ "Solidarność Janusz Śniadek, powołując się na Boniego, powiedział, że 6 stycznia w resorcie infrastruktury ma się odbyć spotkanie z kolejarzami, a jeszcze w grudniu planowane są rozmowy z przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego

Petycja dotyczy czterech głównych postulatów. Związkowcy domagają się ratowania polskiego przemysłu okrętowego, wdrażania polityki transportowej, gwarantującej istnienie spółek przewozowych, ochrony przed upadłością przemysłu zbrojeniowego oraz realizacji przez polski rząd "Globalnego Pakietu na rzecz Zatrudnienia".

Śniadek wyjaśnił, że protest jest nie tylko w obronie zagrożonych miejsc pracy w branży zbrojeniowej, ale także w pojedynczych zakładach pracy, jak np. Zakłady Chemiczne w Policach. - Zagrożone są również branże: kolejowa, której misją jest przewożenie ludzi do pracy oraz zbrojeniowa ważna dla obronności państwa oraz ludzi, którzy tam pracują - powiedział.

Warszawa
Al.Ujazdowskie
15.XII-2009

Więcej możecie zobaczyć w --> Galerii <-- zdjęć

Albo w formie --> Prezentacji <--

Warszawa 15.12.2009

4 komentarze:

 1. Super! Niesamowite zdjecia, udalo Ci oddac klimat!

  OdpowiedzUsuń
 2. zdjęcia super!!!!
  ale u Ciebie zawsze takie są
  pzdrowionka nockowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Jacku,

  Kiedy ogladam Twoje zdjęcia reportażowe - zastanawiam się dlaczego jeszcze nie pracujesz jako fotoreporter!?

  Pozdrawiam,
  Krzysiek (ChrisB)

  OdpowiedzUsuń

Witam. Jest mi bardzo miło ze zostawiasz ślad swojej wizyty w postaci komentarza.
Dziękuje i zapraszam ponownie. :)

Podobne posty z Miniatury Related Posts with Thumbnails

Popularne posty w ostatnim tygodniu

Najczęściej odwiedzane posty