wtorek, 19 stycznia 2010

Post 3. Warszawskie metro / stacja Słodowiec14 września 2006 r. pełniący obowiązki Prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz ogłosił nowe plany poprowadzenia II linii metra. Plany II i III linii połączono w II linię metra. Zmiany dotyczyły linii po praskiej stronie Wisły.

II linia ma się składać z 28 stacji i mieć długość 31 km. Cała trasa jest podzielona na 4 odcinki: zachodni, centralny, północny i południowy i w takich etapach będzie budowana. Pierwsze prace budowlane przy II linii, miały się zacząć od odcinka centralnego w 2008 r.

Trasa będzie przebiegać: od zachodu, od STP Mory dalej pod ul. Górczewską, przetnie I linię metra na stacji Świętokrzyska, dalej przebiegnie mostem nad Wisłą do stacji Stadion, po Praskiej stronie Wisły nastąpi rozgałęzienie na północ w stronę Bródna i na południe w stronę Gocławia. Od stacji Dw. Wschodni będą poprowadzone tory do STP Kozia Górka.

Pierwotnie władze Warszawy planowały, że przy dofinansowaniu budowy przez Unię Europejską odcinek centralny zostanie ukończony w 2011 r. i oddany do użytku w I połowie 2012 r., odcinek na Pradze zostanie oddany w II połowie tego samego roku.

W latach 2009-2013 ma powstać centralny odcinek II linii metra od dworca Warszawa Wileńska do Ronda Daszyńskiego. Budowa zostanie rozpoczęta po praskiej stronie stolicy. Dwie tarcze rozpoczną równocześnie drążenie i będą podążać na południowy zachód w kierunku Wisły

Więcej informacji


7 komentarzy:

 1. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby metro połączyło podskórnie całą Warszawę.
  Bardzo żałuję, że do mnie nie dociera, a większość stacji udało mi się jak na razie obejrzeć głównie dzięki Twoim fotografiom :)
  Moje zdjęcia dworców rozpoczęłam publikować dziś na moim blogu. Typowego fotobloga jeszcze nie mam.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czesc Yacek,


  wow^0^ This is better than in Thailand. I would like to go to Poland. I will discover new world.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietne zdjecia!
  Bardzo spokojne, ciekawe no idealne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Le métro est un lieu intéressant.
  Metra jest ciekawym miejscem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śmigają te wagoniki aż miło.
  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 6. o tu jest więcej metra:) świetnie wychwytujesz moment:) oby więcej takich zdjęć:)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Metro na Twoich fotkach wyglada ładniej niz w rzeczywistości! Dobry pomysł z tym łapaniem w migawke dworców poszczególnych! :)

  OdpowiedzUsuń

Witam. Jest mi bardzo miło ze zostawiasz ślad swojej wizyty w postaci komentarza.
Dziękuje i zapraszam ponownie. :)

Podobne posty z Miniatury Related Posts with Thumbnails

Popularne posty w ostatnim tygodniu

Najczęściej odwiedzane posty