środa, 2 marca 2011

Galeria Metro Marymont


O Galerii
Marymont metro dla sztuki to przestrzeń, gdzie swoje prace prezentować mogą młodzi artyści. Punktem wyjścia projektu jest Galeria A19 działająca od 2007 roku na stacji metra Marymont w Warszawie. Galeria powstała już w fazie projektowania stacji i stała się miejscem ekspozycji prac wybieranych cyklicznie w konkursie.
Jest to ściana o powierzchni 123 m kw., funkcjonująca jako zmieniający się element wnętrza. To również miejsce, gdzie codziennie pojawiają się tysiące pasażerów, a więc i potencjalnych gości galerii.

 O Pracy
Projekt przedstawia linię frontu pokazaną w umowny sposób.Nie znajdziemy w projekcie bzpośredniego pokazania walki pomiędzy dwoma zwasnionymi stronami.Dwa brzegi symbolicznie łączy most. Panuje wokół niego olbrzymi ruch.Kilkadziesiąt pojazdów, statków,samolotów przemieszcza się w prawo i lewo. Ci co poruszają się w prawo udają się na front, ci co wracają przemieszczają się w lewo mocno uszkodzeni, za to zabierajac ze sobą wszystko to co udało się zdobyć po drugiej stronie.. Nie widać paniki, wszystkoe wydaje się być świetnie zorganizowane. Nie można określić korzyści i strat, bilans działań nie jest znany. Nie wydaje się żeby ten system udało się jakoś powstrzymać. Jest to też bezpośrednie nawiązanie do sytuacji na świecie, ukazując banalnie prosty mechanizm działania i poruszania się w nim.

O Twórcy
Mariusz Waras to urodzony w 1978 roku w Gdyni grafik, malarz, podróżnik.Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Jest autorem kilkuset murali w ramach autorskiego projektu M-city, które można zobaczyć w aglomeracjach całego świata (Sao Paulo, Rio de Janeiro, Londyn, Praga, Paryż, Budapeszt Warszawa).

Zdjęcia panoramiczne polecam oglądać w ich oryginalnym rozmiarze
Warszawa 25.02.2011

5 komentarzy:

 1. Swietne prace na scianach, ale tez doskonale je pokazales!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, świetnie pokazane, a i miejsce znakomite.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem. Panoramiczne - powalające.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow people so creative, this is amazing, and thanks for sharing.
  Anna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wow:) sa miejsca gdzie moga sie wykazac w koncu ktos zauwazyl ze to tez jest artysta a nie tylko wandal:)chociaz i takich nie brakuje..


  siostrzyczka^^

  OdpowiedzUsuń

Witam. Jest mi bardzo miło ze zostawiasz ślad swojej wizyty w postaci komentarza.
Dziękuje i zapraszam ponownie. :)

Podobne posty z Miniatury Related Posts with Thumbnails

Popularne posty w ostatnim tygodniu

Najczęściej odwiedzane posty